Синтезатор: основні технічні характеристики та поради при виборі

Клавішні музичні інструменти сьогодні представлені у широкому асортименті. І не дивно, що покупці, особливо ті, хто вперше стикається з вибором, губляться і не знають, який саме варіант обрати. Вони часто плутають синтезатори, фортепіано, цифрові піаніно тощо. 

Найбільш зручними для навчання та простими під час гри вважається саме синтезатор. Він сьогодні виготовляється у різних форматах. Це допомагає підібрати музичний інструмент як для новачків, так і для професіоналів, студій звукозапису, концертних виступів тощо.

Давайте детальніше розберемо усі основні властивості синтезаторів та правила вибору потрібної вам моделі.

Види сучасних синтезаторів

За складністю та функціоналом усі синтезатори сьогодні поділяють на три основні категорії:

  1. Для новачків. Це музичний інструмент, створений для тих, хто лише розпочинає знайомитися з клавішними. Синтезатори зазвичай відрізняються компактними габаритами і мінімальним набором звуків та акомпанементів.
  2. Напівпрофесійні моделі. Мають переважно 8 октав та більш розширений функціонал.
  3. Професійні музичні інструменти. Мають весь необхідний для гри набір функцій, кілька сотень програм тощо. Їх переважно обирають або професійні музиканти, або спеціалісти, які займаються аранжуванням.

Синтезатор: основні технічні характеристики та поради при виборі

Як обрати синтезатор

Перш ніж купити синтезатор, необхідно ретельно ознайомитися з моделями, які представлені сьогодні на ринку. Для початку варто було б розібратися з ключовими критеріями. Серед них:

  1. Кількість клавіш. Саме цей показник і те, скільки октав в синтезаторі, впливають на діапазон звучання музичного інструменту. Для новачків ідеально підійдуть моделі з 49 або 61 клавішею. Професійні синтезатори зазвичай мають 88 клавіш – у них 7 ¼ октави.
  2. Розмір клавіш. Міні-версія клавіатури ідеально підходить для дітей, які починають вчитися грі на музичних інструментах. Однак усі професіонали упевнені, що після 5 років учням краще купляти стандартну клавіатуру.
  3. Поліфонія. Важлива характеристика синтезатора, яка демонструє: яку кількість звуків музичний інструмент відтворює протягом одного часу. Найбільш популярними є такі показники: 24, 32, 48, 64, 128. Як показує практика, лише акомпанемент може з'їдати 12-16 звуків. Додатково до синтезатора також може під'єднуватись гармонізатор, секвенсер тощо. Тому, якщо бажаєте грати складні мелодії, придивляйтесь до моделей з поліфонією від 32.
  4. Виробник. Не менш важливим є бренд синтезаторів. Найбільш широкий асортимент сьогодні пропонують такі компанії: Casio, Kawai, Yamaha, Roland, Korg тощо.

Багато покупців цікавляться: що обрати новачку – синтезатор чи цифрове піаніно? Тут усе буде залежати від того, з якою метою ви починаєте опановувати музичні інструменти. Якщо в подальшому ви хочете перейти на класичні клавішні формати, то для навчання краще все ж використовувати цифрове піаніно. Якщо ж основною метою є загальне опанування музичного інструменту та вивчення акордів і мелодій для подальшої гри у власне задоволення (а не для академічного рівня), доречнішим буде знайти хороший сучасний синтезатор.

Купити в 1 клік
Продовжити покупки


Ваше замовлення успішно оформлено! Ми обов'язково зв'яжемося з Вами найближчим часом.