Основи вибору класичної гітари порівняння з акустичною

З самої назви музичного інструменту зрозуміло, що класична гітара найкраще підходить для виконання класичних композицій. Це струнний музичний інструмент, який відомий вже протягом кількох століть і може використовуватися сольно або як акомпанемент до інших інструментів.

Класична гітара змогла зберегти свій стандартний формат та дизайн і одночасно з цим удосконалити власне звучання. Сучасні моделі мають шість струн і відрізняються розширеними виконавчими можливостями. Давайте детальніше розберемо, яку класичну гітару краще купити та чим такі моделі відрізняються від акустичних аналогів?

Чим відрізняється класичне та акустична гітара

Більшість покупців, зіштовхуючись з вибором музичного інструменту, не знають: який саме тип гітари їм найкраще підходить – класичний або акустичний? У кожної з цих моделей є свої особливості та переваги. Ми зробили ретельне порівняння класичної гітари та акустичної, аби ви змогли побачити основну різницю між цими двома видами інструментів:

  1. Струни. А точніше – матеріал, з якого вони виробляються. В акустичних моделях – це переважно сплав бронзи. А в класичних – більш м'який нейлон.
  2. Звучання та гучність. Класичні моделі відрізняються більш м'яким типом звучання, підходять для камерної музики. Акустичні гітари звучать більш різко та гучно.
  3. Розмір. У акустичних моделей зазвичай довший корпус в порівнянні з класичними. Але класичні гітари мають довший корпус і більшу відстань між кожною струною. Гриф також більш ширший в класичних моделях. Це дозволяє зробити кожну ноту композиції максимально чіткою.
  4. Дизайн корпусу. Оскільки на акустичних гітарах часто грають медіатором, в моделях є спеціальна вставка у вигляді краплі, яка захищає гітару від подряпин.

Основи вибору класичної гітари порівняння з акустичною

Як правильно вибрати якісну класичну гітару

Класичні гітари сьогодні представлені у широкому асортименті. Тож не дивно, що покупці, особливо ті, хто вперше зіштовхується з вибором музичного інструменту, не знають – на що звертати увагу під час покупок? Ключовими є такі критерії вибору:

  1. Розміри. Класичні моделі представлені в п'яти основних розмірах: 1/2, 3/4, 4/4, 1/4, 7/8. Він підбирається в залежності від віку музиканта. Так, наприклад для підлітків ідеально підходять моделі з розміром 7/8, а 4/4 – для дорослих.
  2. Виробник. Найбільшою популярністю серед усіх брендів класичних гітар користуються сьогодні  Alhambra, Antonio Sanchez, Prudencio Saez, Yamaha.
  3. Матеріал корпусу. Найбільш м'яке та тепле звучання для акустичної гітари дають клен та кедр. Також багатьма виробниками використовується палісандр. Він дає відкрите м'яке звучання, високі тони та насичені баси.

Такий ретельний підхід дозволить знайти акустичну гітару, яка б відповідала вашим вимогам та музичному досвіду. У разі необхідності краще проконсультуватися з фахівцями, які допоможуть знайти потрібну саме вам модель.

Купити в 1 клік
Продовжити покупки


Ваше замовлення успішно оформлено! Ми обов'язково зв'яжемося з Вами найближчим часом.