Обираємо якісну сопілку

Сопілка вважається важливою частиною української музичної культури. Це доволі популярний народний інструмент, який відрізняється особливим цікавим звучанням. Сьогодні виробники пропонують величезний вибір сопілок, що відрізняються одна від одної за типом звучання, матеріалами, дизайном тощо.

Як обрати музичний інструмент та на які критерії важливо звернути особливу увагу? Ми підготували відповіді на усі ці запитання.

Як обрати матеріали для сопілки

Сопілка – музичний інструмент, який відомий в Україні вже протягом кількох сотень років. Незважаючи на постійне вдосконалення, вона зберегла автентичний оригінальний дизайн. Сьогодні сопілки використовують як для концертних виступів, так і в аматорській діяльності. Без них не відбуваються святкування та народні фестивалі, виступи народних ансамблів тощо.

Найважливішим критерієм вибору музичного інструменту є матеріал. Від нього в тому числі буде залежати глибина звучання. Багато століть тому сопілка виготовлялася переважно з очерету. Однак це не найміцніший матеріал. Наразі найчастіше музичний інструмент виготовляється з різних сортів деревини. Рідше можна знайти модель з вулканізованого каучуку або, як його по-іншому називають – ебоніту. Такі моделі відрізняються особливою стійкістю і здатні не зношуватися протягом багатьох років.

З якого дерева роблять сопілку? Сучасні виробники підтримують традиційні давні технології виготовлення музичного інструменту і пропонують вашій увазі моделі з граба, клену, буку, черешні, груші.

Саме від сорту, а також від якості деревини буде залежати звучання музичного інструменту. Вважається, що, чим твердішим є основний матеріал, тим більш різке звучання має музичний інструмент. Також для додаткового захисту поверхні від частої експлуатації, впливу підвищеної вологості та механічних ушкоджень сопілку обробляють спеціальними захисними матеріалами та сумішами.

Обираємо якісну сопілку

Інші критерії вибору якісної сопілки

Існує також кілька критеріїв вибору, окрім безпосереднього матеріалу виготовлення сопілки. Перед тим як замовити музичний інструмент, звертайте увагу на:

  1. Розміри. Діаметр сопілки становить до 15 мм. А довжина музичного інструменту може варіюватися від 30 до 35 см. Розміри підбирайте так, щоб вам було зручно тримати сопілку в руках та грати на ній.
  2. Тип звучання. За цим критерієм усі сопілки прийнято поділяти на чотири основні категорії: альт, тенор, прима, бас. Тембр звучання варіюється в залежності від діаметра і довжини моделі.
  3. Бренд. Довіряйте виробникам, які встигли добре зарекомендувати себе на ринку музичних інструментів. Найбільш популярним є бренд сопілок Acropolis. Також можна вибрати майстрові моделі, зроблені вручну. Таким чином у вас буде унікальний хендмейд музичний інструмент, виготовлений за давніми традиціями.

Сподіваємося, ми допомогли вам розібратися з критеріями вибору якісної сопілки. Якщо шукаєте перший музичний інструмент, то завжди можете проконсультуватися з фахівцями, які допоможуть обрати потрібну саме вам модель – на ній вам буде легко вчитися або вдосконалювати свою гру.

Купити в 1 клік
Продовжити покупки


Ваше замовлення успішно оформлено! Ми обов'язково зв'яжемося з Вами найближчим часом.