Топ перкусійних інструментів: рейтинг 2020/2021!

У світі музики ударні займають особливе місце. Їх використовують для самостійних композицій та виділяють їм партії у складних музичних творах. До даного класу належить дуже багато різних інструментів та усі вони унікальні. Загальний принцип гри на них схожий, але звучання кардинально різниться. Музиканти вирішили об'єднувати їх в єдине поняття - перкусія.

Загальні відомості

До перкусії відносять пристосування, для гри на яких необхідно струшувати або ударяти по них. Серед перкусії виділяють налаштовані, які можуть створювати мелодії, та не настроєних, що не володіють цією можливістю, а тільки задають ритм. До налаштованих відносять: ксилофон, вібрафон, дзвіночки та литаври. А до не налаштованих - барабан, маракаси, кастаньєти, тарілки, бубон та багато інших. Перкусія застосовується в оркестрах та складних музичних композиціях.

Зупинимося докладніше, на популярному обладнанні у поточному році.

Рейтинг перкусійних інструментів

Джембе

Джембе

Відкриває наш топ джембе. Це  африканський барабан у вигляді бокалу. Для гри на джембе музиканту потрібно тримати інструмент між колін та грати рукою. Через вузький низ та широкий верх її легко утримувати під час гри. Вона прекрасно підійде для початківців музикантів. Навіть якщо ви ніколи не грали, цим пристосуванням ви можете опанувати самостійно. Усього пару відеоуроків, та ви можете створювати ритми. Найбільш популярні є моделі таких виробників, як Meinl, Stagg, Toca, Gewa та Palm.

Кахон

Кахон

Цей інструмент родом з Перу. Кахон уявляє себе, як коробку з дерева, всередині якої є порожнина. Під час гри на ньому, музикант сідає на короб та вдаряє по ньому руками або калаталом. За останні роки він набув великої популярності серед музикантів. Музика, яку він створює, багата яскравими високими нотами. Крім того, у тандемі з акустичною гітарою, створюються дивовижно красиві мелодії. Це один з самих бюджетних музичних пристосувань з тих, які взагалі існують. Найбільш популярні є наступні бренди: Dimavery, PP Drums, Latin Percussion та Meinl.

Варган

Варган

Це дуже незвичайний інструмент, який має цікавий зовнішній вигляд. Він схожий на лук або арбалет. Через коливання язичка, створюється мелодія. Це неймовірно простий у використанні інструмент, який чудово підійде для новачків. Для гри не потрібно знати ноти або володіти навичками музикування. Усе, що від вас вимагається - бажання та почуття ритму. Для швидкого освоєння рекомендується подивитися кілька відеоуроків, у яких показані елементарні техніки. Його використовували для обрядів та шаманізму. Якщо ви ще думаєте, який варіант вибрати для початку, то варгани вам чудово підійдуть.

Думбек та дарбука

Думбек

Ми помістили цих представників на одну рейтингову сходинку, тому що вони дуже схожі по ціновій категорії, зовнішнім виглядом, особливостями гри та мелодійності. Це арабські ударні з характерним колоритом звуку. Під час гри на них переважають високі частоти, що прекрасно підходять для супроводу пісень та танців. Найбільш популярними виробниками є Stagg, Meinl, Bali та Palm.

Тімбалес

Тімбалес

Це невеликі барабани з металевою рамою, які встановлюються на стійку. На них грають за допомогою паличок або калатал. Вони складаються з двох барабанів та дзвіночка між ними. Іноді у систему додається дерев'яний брус або гучномовець. Ці ударні бувають різного забарвлення. Найбільш популярними є з золотим або срібним обрамленням. Звучання у них яскраве, гучне та об'ємне. Найбільш популярні тімбалес таких фірм, як Meinl та Latin Percussion.

Бонго

Бонго

Це африканські барабани невеликого розміру. Вони неймовірно компактні та портативні. Ви можете брати їх з собою у подорожі або у дорогу. Привезти їх на виступ не складе ніяких труднощів. Це два барабани, які з'єднані один з одним. Рекомендується розміщувати їх на спеціальній стійці або стенді під час експлуатації. Вони видають об'ємний та гучний звук. Він належить до категорії недорогих пристроїв. Ви можете придбати його за 1500-2500 гривень. Найбільшого поширення набули такі компанії, як Pearl, PP Drums, Meinl та DB Percussion.

Драми

Драми

Поняття драми є збірним. До драмів відносяться: ударні установки, уду, ханг-драм та інші. Усі вони відрізняються між собою зовнішнім виглядом. Класичні драми мають вигляд звичних нам барабанів, а от з іншими ситуація цікавіше. Уну або драми зовні нагадують бутель або вазу. У них є у центрі корпусу круглий отвір, який і забезпечує створення музичних сигналів. Хенг-драми зовні нагадують летючу тарілку з невеликими виїмками по всьому колу. На ньому грають руками. Удари долонею створюють високі частоти з тривалим резонансом. Для гри на драмах не потрібні особливі музичні таланти та навички. Ви будете грати почуттями та робити усе інтуїтивно.

Шейкер

Шейкер

У даному рейтингу ми не могли обійти увагою шейкери. Вони неймовірно прості у використанні. Для видобування звуку треба лише струсити його. Їх часто застосовують для створення тону мелодії та забезпечення ритму. Найбільш популярна форма шейкера - яйце. Ви можете купити "яйця" різних кольорів та розмірів. Всередині вони заповнені сипучою речовиною, яка і забезпечує шурхіт. У латинській музиці їх застосовують повсюдно у танцях та піснях. Це дуже дешевий пристрій. Плюсом шейкерів є те, що ви можете навіть самі їх зробити з підручних матеріалів. Шейкери ви можете застосовувати у грі з дітьми, для їх розвитку. Якщо місткість заповнити різною крупою, то звук буде відрізнятися. Такого роду шейкери використовують для розвитку слухового сприймання у дітей. Найбільш популярними творцями шейкерів виступають Palm, Stagg, Rohema, Natal та Pearl.

Бубон

Бубон

Перші бубни з'явилися на Близькому сході та були пов'язані з шаманськими ритуалами. З плином часу шаманська спеціалізація слабшала та їх стали застосовувати у народних піснях і танцях, а потім і в оркестрах. Багато музикантів залишають позитивні відгуки про цей пристрій. Вони відрізняються гучністю та переливами. Бубон може освоїти навіть дитина. Принцип гри простий: ударяти долонею по поверхні або струшувати його. Брязкіт джунглів забезпечує створення мелодії. Їх виробництвом займаються такі компанії, як Stagg, Meinl та Gewa.

Ксилофон

Ксилофон

Ксилофон є ударний, що складається з пластинок, по яких б'ють стукалками з м'якими наконечниками. Це кращий варіант для розвитку слухового сприймання та слухової диференціації. Найчастіше їх фарбують в усі барви веселки. Кожна пластина забарвлена ​​у свій колір та відповідає певній ноті. Дітям дуже подобається це пристосування. Вже з раннього віку вони люблять стукати паличками по ньому, дивуючись мелодії, яка при цьому виходить. Його можна використовувати при навчанні  розрізняти ноти. На ксилофонах спеціалізуються Hora, Gewa, Yamaha та Palm.

Купити перкусію в Україні

Якщо ви вирішили придбати представниками перкусії, то рекомендуємо вам відвідати інтернет-магазин "8 НОТА ™". Наша компанія надає:

широкий асортимент музичного обладнання, аксесуарів та складників;

сертифікати якості;

гарантію;

зручний спосіб оплати;

різні варіанти доставлення;

ввічливий та підготовлений персонал.

Ми цінуємо наших клієнтів та намагаємося враховувати усі їх побажання. Наші постійні клієнти мають  дисконтні купони та картки, які дозволяють отримувати додаткові подарунки від нашої компанії.